Подорожі

МКІП ініціюватиме формування реанімаційного пакета допомоги для пам’яток України

Міністерство культури та інформаційної політики ініціюватиме формування реанімаційного пакета допомоги для пам’яток України . Про це заявив т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв на форумі «Реставрація та відновлення культурної спадщини України після Великої Війни», що проходив 5 грудня, у Києві.

Зруйнований росіянцями Музей Сковороди. Фото: Національний літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди

Слова міністра наводить офіційний сайт МКІП.

«Наша культурна спадщина сьогодні потерпає не лише від природних факторів, а й від антропогенного чинника — бойових дій. Станом на сьогодні постраждало 863 пам’ятки, 119 із них — національного значення, 674 — місцевого. Наше завдання сьогодні — зберегти спадщину у належному стані, аби мати змогу донести до людей необхідну культурно-освітню послугу. Тож МКІП ініціюватиме формування реанімаційного пакета допомоги для пам’яток України», — повідомив Ростислав Карандєєв.

Також він додав, що наступного року міністерство очікує близько 250 млн грн надходжень від ліцензій на ігровий бізнес, які спрямують на невідкладні роботи зі збереження культурної спадщини.

Водночас т. в. о. Міністра окреслив виклики в галузі реставрації культурної спадщини, основним із яких є нестача державного фінансування. Саме тому до відновлення пошкоджених об’єктів часто залучаються кошти іноземних партнерів.

«Зараз у нас налагоджено тісний контакт з італійськими партнерами, зокрема, на урядовому рівні. Відповідні рішення, ухвалені щодо Одеси, Маріуполя та Чернігова, дозволяють нам планувати певні роботи. Але вони відбудуться після завершення війни», — додав Ростислав Карандєєв.

Т. в. о. Міністра також констатував, що наразі в Україні не вистачає професійних реставраторів, які спеціалізуються на об’єктах нерухомої спадщини. Водночас перед державою постали завдання розробки об’єктивних критеріїв, які б визначали пам’ятку як зруйновану або втрачену, й удосконалення бюрократичних процедур задля пришвидшення реставрації споруд.

Він додав, що методика фіксації руйнувань, завданих об’єктам культурної спадщини внаслідок бойових дій, потребує уніфікації. Наразі цей процес оцінки збитків відбувається із залученням різних волонтерських організацій, зокрема іноземних, внаслідок чого системи збору даних та протоколювання є різними.

Також Ростислав Карандєєв подякував партнерам за допомогу у відновленні культурної спадщини України.

Під час форуму експерти з Хорватії, Польщі й України поділилися наявним досвідом відновлення памʼяток та обʼєктів культури.

Організували захід  Міністерство культури та інформаційної політики, Всеукраїнська Асоціація Охорони Культурної Спадщини, спільно з Міжнародною радою з охорони пам’яток та історичних місць ICOMOS (Париж, Франція).

Форум відбувся під патронатом ICCROM Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей зі штаб-квартирою у Римі.

Як раніше повідомляла «Україна Інкогніта», через розв’язану росіянами  війну в Україні  постраждали 863 пам’ятки культурної спадщини

Adblock test (Why?)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button