Культура

Режисер оскароносного фільму “20 днів у Маріуполі” звернувся з промовою, яку ЗМІ назвали історичною. Відео

Редакція телеканала на своєму сайті назвала виступ Чернова “історичною промовою”.

“Я вдячний. Але, напевно, я буду першим режисером на цій сцені, який хотів би не робити цього фільму. Я хотів би мати можливість обміняти це на те, щоб Росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окуповувала наших міст, щоб росіяни не вбивали десятки тисяч моїх співгромадян України, – заявив режисер зі сцени. – Я б віддав це, якби вони звільнили всіх заручників, солдатів, які захищали нашу землю, цивільних у їхніх в’язницях. Але я не можу змінити історію, не можу змінити минуле. Але ми всі разом, ви і я – ми зараз серед найталановитіших людей світу, ми можемо зробити так, щоб історію виправити, щоб правда перемогла. І щоб загиблі люди Маріуполя і ті, хто віддав своє життя, щоб їх ніколи не забули. Тому що кіно формує спогади, спогади формують історію”.

Відео: Суспільне Культура / YouTube

96-та церемонія вручення премії “Оскар” відбулася в Лос-Анджелесі в ніч проти 11 березня. Картина Чернова стала лауреатом премії в номінації “Найкращий документальний фільм”. Це перший український фільм, який здобув “Оскар”.

Тріумфатором премії стала картина “Оппенгеймер” британського режисера Крістофера Нолана. Увесь список переможців можна переглянути тут.

Контекст

“20 днів у Маріуполі” – документальна робота українського режисера Мстислава Чернова, воєнного кореспондента, який у березні 2022 року разом зі своїм колегою Євгеном Малолєткою залишився у блокадному Маріуполі.

Кінострічка розповідає про події в Маріуполі в лютому – березні 2022 року. Зокрема, туди увійшли кадри російських обстрілів і бомбардування пологового будинку. В українському прокаті фільм став найкасовішим серед документального кіно.

У січні 2023 року картина здобула приз глядацьких симпатій (Audience Award) на фестивалі незалежного кіно Sundance у США. У квітні фільм став лауреатом 47-го Міжнародного кінофестивалю у Клівленді (Огайо, США) у номінації Standing Up. Також фільм здобув премію Cinema for Peace (Берлін, Німеччина) у категорії “Найкращий документальний фільм”, його відзначили двома нагородами журналістської премії Royal Television Society 2023 (Великобританія) у номінаціях “Освітлення міжнародних новин” і “Ексклюзив року”. Автора фільму визнано “Оператором року”.

23 січня фільм номінували на голлівудську премію “Оскар” у категорії “Найкращий документальний фільм”.  

18 лютого фільм став лауреатом британської премії BAFTA в номінації “Найкращий документальний фільм”.

Adblock test (Why?)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button