Подорожі

Стали відомі подробиці відносно реставрації пам’яток зниклого міста Червоногород

Як раніше повідомляла «Україна Інкогніта»  у Тернопільській області планують відреставрувати руїни костелу та палацу ХVІІ-ХІХ століття що біля села Нирків. Це все, що залишилося від колись знаного і великого міста Червоногород.

Палац (“замок”) і костел зниклого Червоногороду. Фото: Дмитро Полюхович

Одразу, як було оприлюднено цю новину, з’явилося чимало занепокоєних коментарів, чи не закінчиться згадана реставрація остаточним нищенням пам’ятки? Тим більше, що роботи відбуватимуться під егідою ПЦУ, якій належать руїни палацу і костелу. Висловлювалися навіть побоювання, що давній храм чекає сумна доля монастир та костелу кармелітів у Теребевлі, який у наслідок перебудови зусиллями вірних  УАПЦ із шедевру архітектури перетворився на позбавлене найменшого художнього смаку і естетики блєщуче рагульське казна що. Мовляв на давній готичний храм нові хазяї можуть наліпити бані із блискучого булату та інші «красівості» тощо.

Наразі, якщо вірити повідомленням меценатів, які фінансуватимуть роботи, така доля пам’ятці не загрожує. Це виливає із витягу із Меморандуму, які оприлюднили у мережі ФБ представники родини Джуринських, які обіцяють вкластися у реставрацію.

Ключовими домовленостями Меморандуму є:

  1. Родина Джуринських через заснований нею Фонд має намір виступити меценатом та докласти зусиль для збереження, відновлення та розвитку руїн палацу та костелу, а також території поруч з Джуринським (Червоногородським) водоспадом в інтересах місцевої громади, Єпархії, Православної Церкви України та українського суспільства загалом.
  2. Жодна зі сторін Меморандуму не переслідує комерційних чи будь-яких інших цілей, ніж зазначених вище.
  3. З метою реконструкції руїн палацу та костелу буде замовлено виготовлення відповідного проєкту із дотриманням вимог щодо поводження з пам’ятками архітектури.

На останок, благоустрій території навколо Джуринського водоспаду, у випадку отримання відповідних погоджень, а також процес реконструкції руїн палацу та костелу, розпочнуться лише після завершення воєнного стану.

Adblock test (Why?)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button