“Франція, Польща й Німеччина разом захищають Україну від загарбників. Ось нарешті чудовий урок історії, яка здобуває уроки з помилок минулого, а не повторює їх”, – написала вона.
Контекст
26 лютого на конференції в Парижі за участю 20 європейських лідерів Макрон заявив, що не відкидає скерування західних військ в Україну. “Ми зробимо все необхідне, щоб Росія не змогла виграти цю війну”, – підкреслив він.
Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню, коментуючи слова Макрона, зазначив 27 лютого, що не йдеться про “ведення війни проти Росії”. “Нічого не відкидати – це не ескалація“, – наголосив він.
Водночас, за словами канцлера ФРН Олафа Шольца, “зрозуміло, що жодних наземних військ із боку європейських країн чи НАТО [в Україні] не буде”.
29 лютого Макрон зазначив, що всі його слова на конференції щодо повномасштабної російської агресії проти України були “продуманими й виваженими”.
5 березня президент Франції закликав союзників “не бути боягузами” в питанні підтримки України. Як сказав він, союзники в Європі “мають відповідати викликам історії та виявляти необхідну мужність”.
7 березня французькі ЗМІ написали, що Макрон може скерувати війська в Україну в разі ймовірного прориву росіян у Київ чи Одесу.
14 березня в інтерв’ю телеканалам TF1 і France 2 Макрон назвав себе “відповідальним лідером”, який найдовше намагався вмовити президента РФ Володимира Путіна припинити агресію проти України.