Подорожі

Член команди «Україна Інкогніта» дослідив буремну біографію подільського «Короля ілюмінатів»

У видавництві Руслана Халікова незабаром вийде історичне дослідження присвячене знаменитому містику з Поділля «Тадей Грабянка — король ілюмінатів», авторства члена команди «Україна Інкогніта» Дмитра Полюховича.

Подільський шляхтич Тадей Лещиц Грабянка — один із небагатьох пов’язаних із Україною історичних діячів XVIII ст., якому присвячено десятки поважних наукових робіт та сотні науково-популярних публікацій по усьому світу. Ще б пак! Варто лише згадати, що навіть на початку ХХ століть низка поважних дослідників масонських та окультних спільнот висловлювали щиру впевненість: знаменитий граф Каліостро та подолянин Грабянка це одна й та сама особа!

Грабянка став творцем унікальної пара-масонської спільноти ілюмінатів Авіньйону (вона ж «Новий Ізраїль» чи «Народ Божий»), що мала величезний вплив на езотеричну та окультну думку тогочасної Європи.

Грабянці вдалося поєднати сведенборґіанство, езотеризм, герметизм, теургію, кабалу, спіритуалізм, алхімію, арифмомантію, «спілкування» із ангелами, католицизм тощо в єдину гармонійну систему, що не мала аналогів ні до, ні після нього.

Тадей Грабянка

Як і личить будь-якому поважному пророку, Король Божого Народу був замордований «царями земними». За особистим розпорядженням російського імператора Олександра І Грабянку запроторили до казематів сумнозвісної Петропавлівської фортеці, де він таємниче помер (найвірогідніше від отрути).

Іронія долі та вибрик Історії. Незабаром після смерті бранця, не без участі адептів «Народу Божого», які були у найближчому оточенні імператора, російський цар сам підпав під вплив ідей, що сповідував замордований ним же подолянин. Ці ідеї значною мірою вплинули на містичний світогляд Олександра І та стали підґрунтям ініційованого ним «Священного Союзу» усіх монархів Європи.

Під егідою цієї першої у світі міжнародної безпекової структури Європа жила майже пів століття — від 1815 по 1853 рік…

Попри значний інтерес до постаті Тадея Грабянки у світі, в Україні про нього практично невідомо. Маємо коротеньку статтю у «Вікіпедії» та кілька десятків побіжних згадок у аматорських краєзнавчих публікаціях, часто далеких від істини. Ця книжка — перша фундаментальна спроба повернути Грабянку на Батьківщину.

Цікавий факт та містичний збіг. Коли книжка була практично написана, у рамках проекту «Могили предків», започаткованого ГО «Україна Інкогніта» та очолюваного Олегом Федоровим – начальником відділу культури, національностей, релігій та туризму Городоцької міськради Хмельницької обл., під патронатом міського голови Городка Неоніли Андрійчук, було виявлено реліквію, пов’язану із так званим «прокляттям Грабянки».

Про яке прокляття йдеться, та що це за реліквія, можна буде прочитати у досліджені.

Нагадаємо, що у рамках цього проекту проходить дослідження старих некрополів Городоччини (українських, польських і єврейських). Мета – дослідити та показати яскраву багатонаціональну та поліконфесійну історію та культуру Поділля, що має сприяти злагоді в українському суспільстві та збереженню історичної спадщини.

Adblock test (Why?)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button