Подорожі

Член команди «Україна Інкогніта» став переможцем фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки»

Член команди «Україна Інкогніта» краєзнавець, журналіст та фотограф Дмитро Полюхович став переможцем фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки».  Його світлина старого єврейського цвинтаря в Городку (Хмельницька обл.) отримала третє місце у спецномінації «Єврейська спадщина» (категорія «Кладовища»).

Дмитро Полюхович

Це вже не перша перемога Дмитра у цьому конкурсі. У попередніх він вже займав перші та другі місця у різних номінаціях.

Світлина переможець

«Ця нагорода стала для мене дещо несподіваною, – каже краєзнавець. – Я, чесно кажучи, очікував, що будуть відзначені зовсім інші світлини. Фотографію ж Городоцького кіркуту я відправив виключно «аби було», і тут такий от результат. Звісно, що я із того дуже тішуся».

Ведмедики Городоцького кіркуту
Олені з некрополя в Городку

Дмитро висловив також подяку організаторам фотоконкурсу Вікі любить пам’ятки / Wiki Loves Monuments Ukraine та спецномінації «Єврейська спадщина» за приємні подарунки, отриманні разом із дипломом. Передовсім за книжки. Це, зокрема,  монографія Yps Art «Анти-імперський вибір» та дуже цікава і яскрава книга «Країна Крим» Олекси Гайворонського.

Одна із загадок в некрополістиці. Аналогічні дірки пробивалися для чогось і в кам’яних хрестах.

Довідка

Єврейський цвинтар Городка виник на початку XVIII ст. та використовувався до другої половини ХХ ст. Постав він на місті давнішого дерев’яно-земляного укріплення, що входило до складу фортифікаційних споруд середньовічно-ренесансного Городка. Свого часу єврейська громада викупила у дідича цю землю з причини, що розташована на вершині пагорба, та ще й посічена ровами та валами територія була дуже дешевою. Рештки валів, до речі, й досі прослідковуються.

Вали давнього укріплення

На цвинтарі багато цікавих надгробків з витонченим різьбленням які, до того ж розповідають про історію Городка та Поділля

Поховання жертв епідемії чуми. 1770 р.
Дуже рідкісний сюжет “Три зайці”, що походить з буддистських монастирів Китаю. Поховання початку ХІХ ст.

Adblock test (Why?)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button