Life style

Як Україні вберегти F-16 від ворога: авіаексперт назвав дієвий спосіб

Романенко також розповів, чи підходить покриття українських аеродромів для цих літаків.

Українським F-16 треба часто міняти аеродроми, вважає Валерій Романенко / колаж УНІАН, кадри з відео

Для захисту винищувачів F-16 від російських ракетних ударів на території України, ймовірно, буде діяти один базовий аеродром і кілька оперативних, куди літаки приземлятимуться тимчасово. Таку думку авіаексперт Валерій Романенко виклав в інтерв’ю на Radio NV.

“Командувач авіації сказав, що загалом F-16 будуть діяти, брати участь в бойових діях виключно з аеродромів України. А от збереження запасних літаків, які будуть надходити від союзників, буде за кордоном”, – зазначив Романенко.

За його словами, “із західної преси відомо, що росіяни погодилися на такий варіант”. “Вони спочатку сказали, що “якщо будуть діяти із західних аеродромів, то це для нас законні цілі, ми будемо по них бити”. НАТО, звичайно, перелякалися на смерть і сказали: “Ні, ні, ні”. Але росіяни сказали: “Якщо лише резерв, депо, скажімо так, звідки будуть надходити нові літаки…, то це нормально, без жодних проблем”, – сказав він.

Відео дня

Так, зауважив авіаексперт, на території України буде “незмінна десятка” літаків. “Один літак – в ремонт… Якщо не можна у нас відремонтувати, – він полетів у Польщу чи в Румунію, звідки моментально прилетів новий літак. Збили якийсь наш літак… – знову звідти прилетів новий літак”, – зазначив Романенко.

Говорячи про збереження F-16 на території України, він припустив, що “буде один базовий аеродром, прикритий, мабуть, може навіть “Петріотом”. “І кілька оперативних аеродромів, куди літаки будуть приземлятися тимчасово. Наприклад, підвісили озброєння, він полетів на оперативний аеродром. З’явилися російські літаки, він піднявся в повітря, виконав бойове завдання, повернувся або на базовий аеродром, або на один з оперативних аеродромів”, – сказав експерт.

Читайте також:

Так, на його думку, збереження літаків відбуватися, зокрема й шляхом їх розосередження. “По два-чотири літаки на одному аеродромі, крім базового”, – зазначив Романенко і додав, що оперативні аеродроми, таким чином, не будуть сильно прикриті.

На уточнення щодо того, що, ймовірно, не кожен український аеродром підходить для збереження там F-16, він зауважив: “З тим озброєнням, яке ми отримали, тобто лише ракети “повітря-повітря”, – з тим озброєнням будь-який аеродром, це половинна вага. Якщо повністю навантажити, там 6,5 тонн озброєння, то дійсно лише кілька наших аеродромів здатні прийняти. Бо у нас плиткове покриття. А ці літаки зазвичай працюють з асфальтованих, гладеньких злітно-посадкових смуг. Але, якщо половинне озброєння, – поки що те, що я бачу, – там на три тонни не тягне, то великого навантаження на шасі немає, вони зможуть діяти практично з будь-яких українських аеродромів”.

Романенко також висловив думку, що аеродроми з оперативної мережі не повинні довго тримати літаки. Крім того, літаки мають кожну годину-дві пересуватися по аеродромах – від одного укриття до іншого.

“Але головне – не допускати того, як у було у Миргороді: коли у росіян зависнув безпілотник над аеродромом і чітко коригував удари по аеродрому. Він бачив літаки…, передавав координати, передавав прямо на дивізіони “Іскандерів”. І “Іскандери” прямо били вже по цих координатах і моментально мали результат: влучили чи не влучили”, – сказав він.

Читайте також:

Водночас авіаексперт зауважив, що безпілотники здатні проникати на територію України максимально на 200 км. “У них 120 – дальність передачі сигналу, прямого радіозв’язку. Ще можна один ретранслятор повисіти – збільшиться до 200 кілометрів максимально. А я думаю, що ви бачили, що літаки прилетіли з додатковими паливними баками, F-16. Тобто вони будуть значно глибше знаходитися на нашій території. І таких прикрих випадків – вони не повторяться”, – зазначив Романенко.

Як вплинуть F-16 на хід війни

Раніше ветеран російсько-української війни, екс-командир роти батальйону “Айдар” Євген Дикий зауважив, що багатоцільові винищувачі F-16 мають дуже сильно вплинути на інтенсивність застосування російськими літаками плануючих бомб.

За його словами, у росіян на фронті наразі залишилося дві переваги: одна – це перевага в особовому складі (величезна кількість гарматного м’яса), а інша – це плануючі бомби, якими окупанти буквально виносять українські позиції. Утім, з отриманням Україною винищувачів F-16, життя у російських пілотів повністю зміниться.

Вас також можуть зацікавити новини:

Adblock test (Why?)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button