За словами Капустіної, дивлячись на пологовий будинок, що палав поруч, через місце, де до обстрілу була стіна її квартири, жінка дякувала долі, що залишилася жива, а також за те, що вціліли її книги і картини. Для неї це було найціннішим із матеріальних речей.
Розповідаючи Суханову свою історію, Капустіна згадала, як 2001 року не дозволила подарувати президентові країни-агресора РФ Володимиру Путіну картину із зображенням українського козака Мамая. За словами Капустіної, свого часу вона проводила екскурсії для президентів. 23 роки тому, будучи директоркою Дніпропетровського національного історичного музею, вона “постала перед вибором, який ледь не коштував їй усієї кар’єри”, зазначають на сайті музею.
“У Дніпро планували візит Путіна, і місцеві чиновники вирішили зробити йому подарунок, який має історичну цінність, але Капустіна відмовила – і зберегла всі картини з козаком Мамаєм, унікальну українську народну творчість”, – ідеться в публікації.
За словами історикині, кожна картина – неповторна, зі своєю історією.
“Не можна розпорошувати колекції, які створювали сотні років. Чому “Ермітаж” так не роздають? Там і наш [український художник грецького походження Архип] Куїнджі, і наш [український художник Ілля] Рєпін. Там фальсифікації нашої історії та культури не в крові, а в кістковому мозку. Мені погрожували, що мене звільнять, що не знайду роботу”, – згадує Капустіна.
Чиновники, злякавшись розголосу, не стали її тоді звільняти. Сьогодні Капустіна шкодує, що у ті роки українська влада намагалася догоджати “російській верхівці”. Жінка наголошує, що “з агресором домовитися неможливо”.