Associated Press зазначає, що попередніх домовленостей між голлівудськими студіями і сценаристами вдалося досягти за кілька днів до того, як страйк міг би стати найтривалішим в історії WGA і найтривалішим у Голлівуді за більш ніж 70 років, що “дає надію на те, що руйнівне припинення зйомок кіно і телебачення може бути близьким до завершення”.
Участь у переговорах брали представники кінокомпаній Disney, Netflix і Warner Bros. Подробиць угоди поки не називають. Її має схвалити правління і члени гільдії до офіційного закінчення страйку. Очікують, що це станеться до кінця вересня.
У гільдії зазначили, що угода стала можливою завдяки солідарності членів WGA і підтримці членів профспілки, які брали участь у пікетах.
Учасники Американської федерації артистів телебачення і радіо (SAG-AFTRA) й далі страйкують, оскільки, як і раніше, мають намір добиватися необхідних умов роботи для членів федерації.
Контекст
Голлівудські сценаристи страйкували із 2 травня. Основною вимогою страйку є перегляд заробітних плат через появу стримінгових сервісів на ринку праці. Також гільдія наполягає на введенні обмежень на використання штучного інтелекту у творчому процесі.
Сценаристи стверджували, що стримінги використовують їхні послуги за менші гроші, ніж кіно- або телеіндустрія. Зокрема, протестувальники скаржилися на те, що їм недоплачують за роботу в “мінікімнатах” – це місце, де команда сценаристів розбиває історію серіалу на серії та сезони. Таку кімнату збирають перед початком зйомок, потім працівників розпускають і не надають доступу до роботи в кожному епізоді. Тому змінюється і заробітна платня.
Страйк сценаристів уже вплинув на те, що зараз зупинили виробництво багатьох серіалів, шоу і фільмів, наприклад, Saturday Night Live, “Дивні дива”, “Емілі в Парижі”, “Останні з нас” тощо.
13 липня до страйку сценаристів приєдналася профспілка Гільдії кіноакторів США й SAG-AFTRA.
Через страйк також перенесли церемонію вручення премії “Еммі”, заплановану на 18 вересня.