Подорожі

Біла Церква. Волонтери рятують шедевр українського модерну (фоторепортаж)

Наше видання вже повідомляло про сумну долю шедевра українського модерну – комплексу будівель водогону у Білій Церкві, який звів геніальний архітектор Микола Даміловський і про ініціативу ГО «Україна Інкогніта» по його порятунку.

Тут і далі – фото: Ростислав Маленков

Нагадаємо, – водогін Даміловського у Білій Церкві – шедевр українського модерну. Це український маркер в найбільшому дендропарку України – Олександрії. Одразу після завершення будівництва цього комплексу Даміловський потрапив до Лук’янівської в’язниці. Офіційна причина ув’язнення – участь у міфічній , вигаданій росіянами т.з. «Спілці Визволення України». Справжньою причиною були патріотичні погляди архітектора та впровадження в архітектуру українського національного стилю.

У суботу 28 вересня за ініціативи ГО «Україна інкогніта» знову була проведена велелюдна толока з прибирання споруд водогону, та звільнення комплексу від хащів, що утворилися за роки, як він стоїть закинутим.

Толока відбувалася у рамках  проекту «Геній української архітектури Микола Даміловський та його шедевральний водогін у Білій Церкві. Мистецтво в інженерній споруді та його сучасна візуалізація», який реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Крім волонтерів до толоки приєднався колектив дендропарку «Олександрія», на території якого стоїть пам’ятка, представники Реабілітаційного центру Мій Вибір (Біла Церкава) та інші небайдужі громадяни. У цілому понад 30 людей. Результати – на фото.

Нагадаємо, що ГО «Україна Інкогніта» за підтримки Українського культурного фонду розпочинає новий проект, присвячений водогону Даміловського. Передусім це буде різнобічне дослідження, створення динамічних тривимірних моделей (цифрових копій) та обмірних креслень об’єктів комплексу. Це стане основою для створення проекту реставрації. Також буде запущена інформаційна компанія із популяризації українського модерну, як національного маркеру, архітектора Даміловського та його витвору.

Adblock test (Why?)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button