Культура

“Ваші набиті кишені – відібрані життя військових”. Melovin у масці свині публічно звернувся до тих, хто під час війни розкрадає Україну

Свій образ артист доповнив костюмом і краваткою, одягнувши під нього накладні груди й живіт, завдяки чому піджак можна було застебнути лише на один ґудзик.

“Ваші набиті кишені – відібрані життя військових на фронті”, – підписав відео артист.

Контекст

Протягом останніх місяців помітний суспільний резонанс в Україні спричинили деякі закупівлі за бюджетний рахунок. У кількох містах люди виходили на протести через виділення коштів на міський благоустрій під час широкомасштабної війни.

Зокрема, резонансними випадками стали закупівля електросковорідок в укриття одного з київських ліцеїв за 1,2 млн грн, тендер на 300 шкіряних барабанів за 890 тис. грн “для психологічного розвантаження дітей в укриттях під час повітряних тривог” та 12 овочерізок для укриття більше ніж на 1,5 млн грн.

У червні у столичній прокуратурі повідомили, що розслідують кілька кримінальних проваджень щодо придбання дорогих речей сумнівної необхідності для укриттів Києва.

Голова фракції “Слуга народу” у Верховній Раді Давид Арахамія 17 липня заявив, що в парламенті обговорюють механізм обмеження повноважень органів місцевого самоврядування щодо держзакупівель. За його словами, в Україні назріває серйозне невдоволення, спричинене інформацією “про барабани, стадіони та люксові овочерізки”. Він назвав свій пост “останнім попередженням” перед тим, як парламент внесе відповідні законодавчі обмеження.

Президент України Володимир Зеленський у липні закликав місцеву владу пам’ятати, що в умовах російського вторгнення пріоритет бюджетів – оборона. “Зараз точно не час для заміни бруківки, нехай на мене не ображаються деякі представники місцевої влади. Бруківкою ми ворога не виженемо з нашої держави“, – заявив він.

9 серпня Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію з розслідування ймовірних порушень законодавства під час публічних закупівель під час дії воєнного стану, повідомив нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк.

Adblock test (Why?)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button