Life style

З Днем святої Варвари 2024: українські традиції та зворушливі привітання

У День святої Варвари заведено вітати тезок святої і ліпити вареники.

Коли День святої Варвари / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

День святої Варвари 2024 року відзначається 4 грудня за новим стилем або 17 грудня за старим. Сьогодні церква вшановує пам’ять священномучениці Варвари Іліопольської, яка вважається покровителькою всіх жінок. У це свято в Україні прийнято ліпити вареники, а всі Варвари отримують привітання з іменинами.

Історія Дня святої Варвари

Варвара Іліопольська народилася в Римській імперії у знатній язичницькій родині. Дівчина була напрочуд гарною, і батько утримував її у високій вежі, щоб застерегти від зазіхань.

Перебуваючи на самоті, Варвара таємно прийняла християнство, яке на той час було заборонено. Коли вона розповіла про свої погляди батькові, він передав її язичницькому суду. А коли римський правитель наказав стратити дівчину, то батько особисто виконав вирок.

Відео дня

Один християнський благочестивець поховав мученицю. Згодом біля її могили сталися чудеса зцілення для хворих, а скорботні знаходили втіху. В Україні свята Варвара вшановується як покровителька жінок.

День святої Варвари – традиції і заборони

Варварин день здавна відомий в Україні та має багато давніх традицій. Особливо популярне свято серед жінок. Головною традицією свята є ліплення вареників з маком або ягодами. Дівчата обов’язково робили один вареник без начинки, який називали “пірхуном”. Виробами пригощали юнаків і хлопця, якому попався порожній вареник, дражнили “пірхуном”.

Тезок великомучениці сьогодні вітають із Днем ангела Варвари. А в церкві можна помолитися святій за жіноче здоров’я, легку вагітність і пологи, сімейну злагоду.

Дуже популярні в українців ворожіння в День святої Варвари на долю і суджених. Дівчата ставили у воду гілку вишні і сподівалися, що до Різдва вона зацвіте. Це означало, що наступного року вийде вийти заміж.

Заборони в цей день не відрізняються від інших церковних свят. Ось що не можна робити в День святої Варвари:

  • пліткувати, розповідати чужі секрети, розпускати чутки;
  • займатися важкою фізичною працею, а також копати землю;
  • конфліктувати, згадувати старі образи, ображати інших людей;
  • мстити і заздрити.

Православним у цей день також не можна їсти м’ясо, молочні продукти та яйця, адже триває Різдвяний піст.

День святої Варвари – привітання

У День святої Варвари бажаю благополуччя, родинного щастя і злагоди, грошового достатку. Нехай вдається все задумане, а зроблені добрі справи повернуться в потрійному обсязі!

***

Вітаю з Днем Варвари. Нехай свята благословить і допоможе у всіх справах, захистить від проблем і відведе горе! Щастя, благополуччя, сімейної гармонії та мирного неба!

***

З Днем святої Варвари. Бажаю міцної віри в себе, правди на твоєму боці, блага в житті та достатку. Нехай ні вітри долі, ні злі язики, ні наміри сторонніх не зможуть зламати твій внутрішній стрижень, нехай кожен день дарує мир і добро.

***

З Днем Варвари! Бажаю, щоб мрії збувалися щодня, щоб життя балувало і приносило сюрпризи. Нехай близькі та кохані завжди будуть поруч, люблять і цінують. Гроші не обходять стороною, і здоров’я додається з кожним днем!

Картинки день святої Варвари / картинка УНІАН
День святої Варвари листівки / картинка УНІАН
День святої Варвари картинки / картинка УНІАН
Коли відзначають День святої Варвари / картинка УНІАН

Вас також можуть зацікавити новини:

Adblock test (Why?)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button