Подорожі

Московські попи відмовляються «деокупувати» Успенський собор у Володимирі

Як повідомляє  БУГ, 1-го липня закінчився договір оренди релігійної організації Володимир-Волинської єпархії УПЦ (насправді РПЦвУ) на користування пам’яткою архітектури комплексом споруд Успенського собору XII–XVII століть у Володимирі, що у Волинській обл.

У понеділок єпархія зібрала своїх прихожан та правила молебень, щоб їх не вигнали з храму. В той час на території храму працювала комісія з області. Під час роботи комісії під керівництвом начальника департаменту культури Волинської ОВА Олександра Хвіщука, у храмі тривала молебень, були зібрані парафіяни. На місці також були працівники Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» Володимир Пикалюк та Орися Вознюк. Поліція наглядала за правопорядком. До єпархії прибули священники зі всієї округи, за їхніми словами, ніби то на щомісячні єпархіальні збори.

Журналісти помітили у соборі і  колишнього регіонала та скандального ексдепутата Володимирської міської ради Руслана Мороза. Який почувався на території собору та єпархії, як у себе вдома. Він заявив, що є прихожанином Успенського собору та прийшов захищати інтереси релігійної громади. Екс-регіонал супроводжував скрізь комісію, домовлявся із владикою, куди можна пройти, а наприкінці вимагав від представників ОДА продовжити договір релігійній організації Володимир-Волинської єпархії УПЦ (насправді РПЦвУ) на користування Успенським собором.

Під час обстеження виявили певні порушення: тріщини у стінах, заміна дверей, додавання пластикових елементів в інтер’єр. Після цього комісія пішла до керуючого єпархією митрополита Володимира, який відмовився підписувати акт про перевірку.

В результаті комісія покинула собор, її голова Олександр Хвіщук відмовився давати будь-який коментарі журналістам.

Як раніше повідомляла «Україна Інкогніта», – Волинська обласна військова адміністрація надіслала настоятелю релігійної громади Свято-Успенського кафедрального собору УПЦ МП  (м. Володимир) митрополиту Володимиру повідомлення про розірвання договору оренди про безоплатне користування святинею.

Довідка

Свято-Успенський кафедральний собор —пам’ятка сакральної архітектури XII століття.

Храм збудований за часів волинського князя Мстислава II Ізяславича у 1160 році. Стіни храму гармонійно розчленовані арками на півколонках; мав фрескові розписи; перебудований у XVIII столітті. Загальний вигляд має статично-монументальний, незважаючи на не надто вдалу перебудову, виконану у 1896—1900 роках архітекторами А. Праховим і Г. Котовим.

Деталі читайте на сайті «Україна Інкогніта» в матеріалі «Володимир-Волинський. Тисячолітнє місто з колекцією пам’яток».

Adblock test (Why?)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button