Life style

7 липня: церковне свято сьогодні, що попросити у всіх святих землі Української

Яке церковне свято відзначають 7 липня за новим і старим стилем, заборони дня, у кого іменини.

Церковне свято сьогодні, 7 липня / ua.depositphotos.com

7 липня православні віряни згадують святих землі Української та благовірного Аскольда, первомученика Київського. Про традиції та прикмети 7 липня і яке сьогодні свято відзначають у церкві за старим стилем – розповідаємо в матеріалі.

7 липня 2024 року – яке церковне свято сьогодні за новим і старим церковним календарем

2023 року Православна церква України перейшла на новий календарний стиль, і всі православні свята з фіксованою датою змістилися на 13 днів раніше. Але частина вірян продовжує дотримуватися колишнього календаря – збереження старого стилю залишається правом релігійних громад і монастирів.

Яке сьогодні церковне свято в Україні

Відео дня

7 липня за новим та старим стилем – день Всіх святих землі Української та день пам’яті благовірного князя Аскольда, первомученика Київського.

Свято Всіх святих землі Української не має фіксованої дати – його відзначають у другу неділю після П’ятидесятниці (Трійці), тому дата однакова як для нового, так і для старого календарів.

День Всіх святих землі Української присвячений офіційно визнаним святим, а також усім невідомим, хто служив інтересам церкви та народу України. Згідно з давньою християнською традицією, святими вважалися мученики, але потім до списків святих почали додавати й інших людей. Також цього дня вшановують усіх новомучеників і сповідників, хто в Україні та на інших землях у ХХ столітті від гоніння безбожників постраждали.

До українських святих відносять насамперед апостола Андрія Первозванного, кримських святителів і мучеників, святого рівноапостольного князя Володимира, святу рівноапостольну княгиню Ольгу, благовірного князя Аскольда, благовірного князя Костянтина Острозького та інших князів, які утверджували віру Христову на наших землях. Церква також вшановує пам’ять київських святителів – першого митрополита Київського Михаїла, Іларіона, священномученика Макарія, Петра, Олексія, до українських святих також зараховують Києво-Печерських подвижників Антонія та Феодосія та всіх чудотворців печерських, Іова Почаївського, волинських святих та багатьох інших.

***

День пам’яті благовірного князя Аскольда також не має фіксованої дати і відзначається разом із Днем Всіх святих землі Української.

Аскольд – це напівлегендарний варязький київський князь, який правив у 830-882 роках. Він заснував Київське князівство в Наддніпрянщині, про нього згадується в “Повісті минулих літ”. За однією з версій Аскольд правив разом із Діром. У 860 році Аскольд здійснив похід на Царгород, 867 року прийняв хрещення (можливо, зі своїми дружинниками) і, за переказами, взяв у хрещенні ім’я Миколай.

У літописі сказано, що Аскольда вбив князь Олег за Києвом, у районі Угорського урочища (нині це Печерськ, Аскольдова могила). У Православній церкві України Аскольд прославлений як мученик.

Церковне свято 7 липня за старим стилем

7 липня за старим календарним стилем – Різдво Іоанна Предтечі, день Всіх святих землі Української та день пам’яті благовірного князя Аскольда, первомученика Київського.

Також за старим стилем до 11 липня триває Петрів піст 2024.

Про що говорять прикмети на 7 липня

7 липня - прикмети сьогоднішнього дня / ua.depositphotos.com

За прикметами дня дивляться, якими будуть погода і врожай:

  • якщо цього дня йде дощ – він затягнеться надовго;
  • злива пішла – буде мокро ще 7 тижнів;
  • цього дня сиро – у полях порожньо;
  • павуки плетуть павутину – до спеки та посухи.

У народному календарі 7 липня – свято Фома Чорничник, на честь преподобного Фоми Малеїна, пам’ять якого також звершується цього дня. Прозвали його так тому, що в цей час заготовляють на зиму чорниці.

Що не можна робити 7 липня

7 липня, як і в будь-який інший день, церква не схвалює лайки, злості, наклепу, жадібності, зневіри. Не слід відмовляти в допомозі тому, хто просить про неї.

Народні прикмети забороняють цього дня давати гроші в борг – вони повернуться з великими труднощами, а також не радять прати – вірять, що це призведе до злиднів.

Що можна робити 7 липня

До святих землі Української звертаються з молитвами про мир для нашої країни, просять заступництва від ворогів і зла, допомоги в особливо скрутні часи, благополуччя і єдності.

У народі символом дня вважають дуб – вірять, що якщо 7 липня посидіти під дубом або обійняти дерево, то будеш сильним і міцним весь рік.

7 липня – іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Герман, Євдокія, Єфросинія, Сергій, Фома.

За старим стилем іменини в Антона, Івана, Якова.

Раніше ми публікували церковний календар на липень 2024 зі святами за новим і старим стилем.

Вас також можуть зацікавити новини:

Коли будуть батьківські суботи у 2024 році: дати та традиції поминальних днів

На ці дати не можна нічого планувати: 4 невдалі дні в липні

Три нові дати: календар свят у липні 2024 року та скільки буде вихідних

Adblock test (Why?)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button