Life style

Розкрито користь желатину для здоров’я

Серед іншого желатин може допомогти поліпшити здоров’я кісток.

Користь желатину для здоров'я до кінця не досліджена / фото ua.depositphotos.com

Желатин – це речовина, отримана з тваринного колагену. Він не має смаку і кольору, тому його зазвичай використовують як згущувач і стабілізатор у добавках і харчових продуктах.

Желатин часто присутній у харчових продуктах у невеликих кількостях, але його також можна знайти в продажу як добавку, пише Health. Дослідження свідчать, що желатин допомагає при таких захворюваннях, як діарея, ламкість нігтів, старіння шкіри та остеопороз.

Може поліпшити здоров’я шкіри

Відео дня

Колаген є широко рекламованою добавкою для здоров’я шкіри, і дослідження показали, що добавки з колагеном можуть сприяти зволоженню та еластичності шкіри. Однак желатин і колаген – це два різні продукти тваринного походження, і нині досліджень про користь желатину набагато менше.

Дослідники вважають, що желатин особливо корисний для загоєння ран, оскільки він добре сумісний зі шкірою людини.

Читайте також:

Дослідження на щурах показало, що вживання желатину з японського осетра підвищує антиоксидантну активність і покращує структуру шкіри, але чи діє це у випадку з людьми, невідомо.

Може підтримувати здоров’я кісток

Желатин також може допомогти поліпшити здоров’я кісток. Однак на скільки він може бути ефективним у цьому – науці поки що не відомо.

Дослідження показало, що вживання желатинової добавки, збагаченої вітаміном С, покращує синтез колагену в чоловіків, які виконують періодичні вправи. Оскільки колаген допомагає надати структуру і міцність кісткам, синтез колагену може поліпшити здоров’я кісток і запобігти травмам опорно-рухового апарату.

Може поліпшити здоров’я кишечника

Деякі дослідження показують, що особливий тип желатину, званий таннатом желатину, може допомогти в лікуванні гострої діареї або гастроентериту (шлункового грипу) у дітей. Одне дослідження показало, що у дітей, які отримували желатин і розчин для пероральної регідратації, відмічалося значне зниження частоти випорожнень, поліпшення консистенції випорожнень і коротша тривалість захворювання, порівняно з тими, хто отримував тільки розчин для пероральної регідратації.

Вчені зазначили, що желатин є джерелом білка, і це все. Є трохи натрію і незначна кількість мікроелементів, таких як фосфор, калій і залізо, але в цьому інгредієнті майже немає жирів і вуглеводів.

Вас також можуть зацікавити новини:

Adblock test (Why?)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button