Культура

“Заборонено пости про нього, повністю зачищено соцмережі”. Театр Віктюка в Москві перейменували за наказом лояльного до влади РФ нового художнього керівника

Вистави, поставлені Віктюком, Богомолов наказав прибрати з репертуару. Водночас чоловік Собчак заявив, що має намір “оберігати ті з вистав Віктюка, які не втрачають естетичної енергії”.

Російський актор і режисер українського походження Дмитро Голубєв, який є учнем українського режисера, у Facebook повідомив, що з репертуару знімуть вистави Віктюка “Служниці”, “Остання любов Дон Жуана”, “Незрівнянна”, “Ілюзії кохання”, “Маскарад маркіза де Сада” й “Кіт у чоботях”.

“Відео, фотографії про Віктюка прибрали із соцмереж театру, заборонено пости про нього, повністю зачищено соцмережі, закрито YouTube-канал. Відбуваються кадрові зміни, звільнення, призначають нових людей. Сьогодні історичний день. Припинив своє існування один із найкращих авторських театрів світу, заснований великим режисером, народним артистом України й Росії, професором, учителем, маестро Романом Віктюком”, – написав Голубєв.

У коментарі “Українській правді” учень Віктюка, український режисер Євген Лавренчук наголосив, що Віктюку вдавалося “тримати в самому серці ворога театр із проукраїнською позицією”.

“Віктюк помер – і слава богу, що він це зробив. Це не цинізм, адже в цьому ми сходимося з його родиною. Він тримав у самому серці ворога театр із проукраїнською, навіть русофобською позицією, хоча думали, що він жартує. Але всі, хто з ним працювали, усе розуміли. Він свідомо дистанціювався від росіян”, – сказав Лавренчук.

Контекст

Костянтина Богомолова призначили художнім керівником театру Віктюка 7 червня 2024 року. Він поєднує цю посаду з посадою художнього керівника московського Театру на Малій Бронній.

Богомолов, наголошує “Радіо Свобода”, відомий своєю лояльністю до російської влади, а також займається викриттям колег у недостатньому патріотизмі.

Роман Віктюк народився 28 жовтня 1936 року у Львові. Після закінчення акторського факультету Державного інституту театрального мистецтва працював у театрах Львова, Києва, Калініна й Вільнюса. На рахунку режисера понад 250 вистав, які він поставив у театрах Росії, України, Литви, Латвії, Італії, США, Фінляндії.

Віктюк помер 17 листопада 2020 року в Москві. Режисерові було 84 роки. Його поховали у Львові під пісню Show Must Go On і бурхливі оплески. Віктюк спочиває в сімейному склепі на Личаківському цвинтарі у Львові.

Adblock test (Why?)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button