Подорожі

У Львові презентували проект із відновлення зруйнованого росіянами  музею Романа Шухевича

У Львові продовжують обговорювати ескіз проєкту з відновлення зруйнованого музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича на Білогорщі. Чергова зустріч відбулася вчора, 3 жовтня, у мерії. У ній взяли участь донька Романа Шухевича Марія Трильовська (Шухевич), головний архітектор Львова Антон Коломєйцев, керуючий справами виконкому Євген Бойко, заступниця міського голови з гуманітарних питань Ірина Кулинич та представники музею. Про це повідомляє Львівська міська рада.

Презентував ескізний проект учасникам робочої групи переможець архітектурного конкурсу Андрій Лесюк. Відповідно до попередньої версії проекту, ключовими у майбутньому музейному просторі має стати криївка, де переховувався Роман Шухевич, і яка була на другому поверсі, а також деревʼяні сходи – наголосив Андрій Лесюк.

«Ми провели дослідження і, на жаль, висновок невтішний – сходи після російського обстрілу непридатні для користування. Тому їх потрібно реставрувати та законсервувати. Плануємо експонувати їх в тому з місті, де вони історично знаходились. Але плануємо додати інші сходи, щоб потрапити на другий поверх. Йдеться про дублюючі східці, які будуть заховані за перегородкою і їх візуально не буде видно», – пояснює архітектор.

Також, за його словами, дуже важливо, що весь музейний простір вже від дороги буде безбар’єрним. «Було складно вирішити – як людині з обмеженими можливостями піднятися на другий поверх. Тому пропонуємо зробити невеликий підйомник, який зможе піднімати людину на кріслі колісному догори».

Щодо криївки, то Андрій Лесюк запропонував після відновлення наповнити її сучасною акустичною системою, яка буде передавати дихання та биття серця людини, яка там ховається, щоб передати її емоційний стан. Також буде чути звук кроків солдатів, які шукають тих, хто переховується.

Головний архітектор Львова Антон Коломєйцев вніс пропозицію щодо укриття музею. Зокрема, він пропонує зробити там медійний простір, де можна транслювати фільми про Романа Шухевича.

Нагадаємо, у червні цього року у Львові презентували ескіз проєкту з відновлення зруйнованого російським обстрілом Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича на Білогорщі. На Всеукраїнському архітектурному конкурсі перемогла команда Андрія Лесюка, яка є автором Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові.

Як перед цим повідомляла «Україна Інкогніта», – за інформацією, поданою обласними та Київською міською військовими адміністраціями, за вересень загальна чисельність постраждалих пам’яток культурної спадщини регіонів зросла на 22 одиниці і наразі складає 1169 об’єктів. З них національного значення — 117, місцевого — 983, щойно виявлених — 69.

Adblock test (Why?)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button