Life style

Як сказати “ні” сім’ї та друзям, які просять грошей: поради фінансового експерта

Встановлення фінансових меж в довгостроковій перспективі воно допоможе вам зберегти стабільність і досягти фінансових цілей.

Як сказати 'ні' сім'ї та друзям, які просять грошей: поради фінансового експерта

Позичання грошей близьким може погіршити ваші стосунки, якщо не встановити межі. Згідно з дослідженням Bankrate у 2024 році, близько чверті людей, які позичали гроші чи покривали витрати групи з очікуванням повернення, відзначили негативний вплив цього на свої стосунки.

Щоб уникнути фінансових труднощів і при цьому зберегти стосунки, важливо встановити чіткі межі. “Вирішіть, чи можете ви собі дозволити дати ці гроші. Якщо ні, то, можливо, ви не в змозі допомогти. Ви не можете ризикувати своїм фінансовим становищем, щоб допомогти комусь іншому”, – радить Аджа Еванс, сертифікований терапевт із фінансової терапії. 

Часто друзі чи родина можуть бачити, на що ви витрачаєте гроші, наприклад, на відпустки чи покупки, і помилково оцінювати ваші можливості. Але лише ви знаєте свої фінанси. “Те, що у вас є кошти на рахунку, не означає, що їх можна віддати”, – пояснює Еванс.

Відео дня

Як встановити межі та подолати відчуття провини

1. Давайте те, що можете собі дозволити.

Сказати одразу “ні” може бути важко, особливо якщо ви вже позичали гроші цій людині. Спробуйте виділити суму, яку вам комфортно надати, навіть якщо це менше від запитуваного. Наприклад, якщо друг просить 100 доларів, але це суттєво вдарить по вашому бюджету, запропонуйте 20 або 30 доларів. 

“Це здоровий компроміс, адже ви допомагаєте в межах своїх можливостей, не наражаючи на небезпеку свої фінанси”, – зазначає Еванс.

2. Впоратися з почуттям провини

Відмова може викликати почуття провини, навіть якщо ви правильно встановили межі. Щоб полегшити це відчуття, зафіксуйте свої фінансові цілі й причини, з яких ви їх дотримуєтеся. Якщо ваша мета – збільшити свої заощадження, запис про це стане нагадуванням у моменти, коли вас можуть змусити відчути провину.

“Складіть план і регулярно нагадуйте собі, чому ви його дотримуєтесь”, – радить Еванс. Це допоможе залишатися твердим у своїх межах.

3. Створіть стратегії для зниження стресу

Іноді все ж важко відмовити, особливо близьким. Якщо ви відчуваєте стрес після розмови, складіть список занять, які допоможуть розслабитися – наприклад, спорт, кулінарія або догляд за рослинами.

Встановлення фінансових меж може бути непростим кроком, але в довгостроковій перспективі воно допоможе вам зберегти стабільність і досягти фінансових цілей. “Це складно, але важливо. Так, зараз це неприємно, але ви будете вдячні собі пізніше, коли зможете забезпечити власні потреби”, – підсумувала експертка.

Вас також можуть зацікавити новини:

Adblock test (Why?)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button